آموزش طراحی لباس

چگونه یک طراح لباس حرفه ایی شویم

چگونه طراح لباس حرفه ایی شویم

دنیای صنعتی و الکترونیکی امروز منجر به ظهور و پیشرفت رشته های بسیاری شده است یکی از این رشته ها طراحی لباس است. شبکه های اجتماعی نقش مهمی در پیدایش این رشته داشته اند. زیرا هر روز شاهد طراحی لباس های جدید و پیدایش مدی نو در زمینه پوشش به ویژه لباس سلبریتی ها هستیم. دوره طراحی لباس هر روزه علاقه مندان زیادی را از زن و مرد، کوچک و بزرگ به سمت خود می کشاند.

چگونه به یک طراح لباس تبدیل شویم؟

برای این که به یک طراح لباس تبدیل شوید. لزوما نباید تحصیلات بالایی داشته باشید. اما آنچه به وضوح مشخص است ذوق هنری است که باید در وجود شما باشد. یک طراح خوب و حرفه ایی باید پارچه مناسب را انتخاب کند و در دنیای رنگ ها غوطه ور باشد. رنگ های یکی از عناصر مهم در طراحی لباس می باشند. رنگ های روشن همچون زرد برای فصول گرم و روشن سال مانند تابستان و رنگ های تیره برای فصل های سرد سال همچون زمستان مناسب هستند. یک طراح لباس باید متناسب با اقلیم یک منطقه و فرهنگ مردمی که برایشان لباس طراحی می کند آشنایی کامل داشته باشد. بنابراین شما باید درک مناسبی از مصرف کننده و علایق وی داشته باشید. در واقع شما باید یک جامعه شناس عالی باشید و روانشناسی درستی از مصرف کننده خود داشته باشید. شاید شما هرگز کار دوخت لباس طراحی شده خود را انجام ندهید اما اگر دستی در دوخت لباس داشته باشید. به طور حتم موفق تر خواهید بود.

طراحی لباس

طراحی لباس

مراحل ورود به دنیای طراحی لباس

برای ورود به هر حرفه ایی باید به موارد خاصی توجه کرد. برای ورود به دنیای طراحی لباس توجه به موارد ذیل حائز اهمیت است:

  1. علاقه: انسانها در ابتدای شروع هر حرفه ایی بدون آن که تحصیلات خاصی داشته باشند با توجه به علایق خود به سراغ آن رشته می روند. دنبال کردن چیزهایی که انسان دوستشان دارد احساس مثبت و موفقیت به شخص می دهد. شما باید بدانید در چه زمینه ایی از طراحی لباس قصد فعالیت دارید؟ آیا ترجیح میدهید تنها کار کنید یا به صورت تیمی؟ دوست دارید در زمینه طراحی لباس های مجلسی یا به اصطلاح فرانسوی (اوت کوتوغ) فعالیت داشته باشید یا در زمینه لباس های روزمره با تولید انبوه فعالیت کنید. شاید دوست داشته باشید در چندین زمینه به صورت همزمان کار کنید. توصیه ما به شما این است که ابتدا در یک زمینه حرفه ایی شوید و سپس زمینه های دیگر را تجربه کنید: لباس شب زنانه، لباس روز زنانه، لباس شب مردانه، لباس روز مردانه، لباس مناسب رده خردسالان و نوجوانان، لباس طبیعت گردی، اکسسوری/کیف/کلاه/کفش
  2. استعداد و مهارت: علاقه به تنهایی هرگز شما را به هدف تان نزدیک نخواهد کرد. داشتن استعداد و مهارت های کافی در کنار علاقه امری ضروری است. طراحی و تولید یک لباس عروس مهارتی متفاوت از طراحی و تولید یک لباس چرمی می خواهد. بنابراین مهارت های خود را افزایش دهید. بر مهارت های قبلی خود بیافزاید و مهارت های جدید را فرا بگیرید. تسلط شما در دوخت پارچه های غیر متعارف شما را از دیگر رقبا بالاتر خواهد برد. البته به شرط اینکه حرفه ایی شوید. شناخت پارچه تنها به معنی شناخت جنس پارچه نیست. بلکه لختی، نحوه حرکت پارچه، میزان عبور هوا، ساییدگی در مرور زمان نیز می باشد. در شناخت پارچه حرفه ایی شوید.
  3. شناخت مشتری و بازارکار : همانطور که قبلا هم اشاره شد طراحی لباس باید منطبق با اقلیم و فرهنگ یک جامعه باشد. اگر برای یک اقلیم گرم طراحی میکنید مسلما یک کت پشمی مورد استقبال قرار نخواهد گرفت. به مواردی که در یک جامعه مد می شود. دقت کنید مثلا دستبندی که در بین جوانان رایج شده است البته هرگز فراموش نکیند شما باید خلاق باشید و کپی از روی یک طرح شما را به یک طراح مبدل نخواهد کرد شما با در نظر گرفتن پارچه ایی خاص می توانید به طرح رایج روحی جدید بخشید.

یک طراح حرفه ایی بر بسیاری علوم آگاهی دارد. در نهایت با توجه به علاقه و پشتکاری مستمر و افزایش مهارت های طراحی خود با نزدیک کردن علایق تان به نیاز بازار و مشتریان می توانید به تجسمات خود در این زمینه جامع عمل بپوشانید

دوره طراحی لباس در مجتمع فنی تهران به صورت کاملا حرفه ایی خدمت هنرجویان آموزش داده می شود. شما می توانید با مراجعه به دپارتمان آموزش آموزش عکاسی، گریم، طراح لباس و کافی شاپ با کلیک بر روی آموزش دوره طراحی لباس مقدماتی از سرفصل های آن آگاه شوید.

مجتمع فنی تهران نمایندگی سید خندان می کوشد با در اختیار گذاشتن اساتید مجرب و تجهیزات حرفه ایی شما را با تمامی این مفاهیم به صورت عملی آشنا کند و شما را به یک طراح حرفه ایی تبدیل نماید.

مقالات مرتبط با طراحی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *