آموزش طراحی لباس

طراحی لباس هنر یا شغل

طراحی لباس هنر یا شغل

از مهم ترین ابزار یک هنرمند داشتن ایده و ایجاد خلاقیت است که سبب طراحی یک مد و لباس جدید می گردد. ایده و خلاقیت در ذهن تمامی انسان ها وجود دارد اما تمرکز و پرورش آن است که یک هنرمند را بوجود می آورد.

مراحل طراحی لباس

در واقع طراحی لباس شکلی از هنر است که به تولید لباس مورد نیاز افراد اختصاص دارد. بطور کلی این هنر شامل فرآیندی بسیار دقیق از انتخاب یک طرح تا مراحل پایانی دوخت و ارائه لباس است. در این هنر آیتمهای مهمی از قبیل:

  • شناخت انواع پارچه و ویژگیهای آن
  • چاپ پارچه
  • تزئینات اضافی روی لباس
  • رنگ پارچه
  • الگو
  • اندازه گیری
  • مد روز

نقش موثری در ارائه کار دارند.

رنگ در طراحی لباس

نقش رنگ ها در طراحی لباس

آموزش دوره طراحی لباس در مجتمع فنی تهران شعبه سید خندان به گونه ای برنامه ریزی شده است که به هنرجو ابزار لازم و پیش زمینه های فرهنگی مناسب و صحیح را جهت طراحی مجموعه های لباس بدهد؛ مجموعه هایی که در ضمن رعایت اصالت و نوآوری، بتوانند پاسخگوی نیاز بازار باشند.

نقش موثر انتخاب رنگ در طراحی لباس

رنگ ها با مشخصه رنگ های گرم و سرد شناخته می شود و یکی از اصول طراحی جهت لباس های فصول مختلف میباشند. ایجاد هارمونی درست در انتخاب رنگ های لباس های متنوع از هنرهای یک طراح لباس بشمار می رود. طراحی مد و لباس متاثر از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم جوامع مختلف نیز میباشد و به اندازه همین تفاوت‌ها، دارای تنوع بالایی است.

طراحی لباس در عین اینکه یک هنر است بلکه شغل مستقل نیز محسوب میشود. برای ورود به این شغل، علاقمندان باید دانش و تخصص لازم را کسب کنند. به همین منظور می توانند یا در رشته های مرتبط موجود در دانشگاه های کشور تحصیل کنند و یا در آموزشگاه های آزاد (مجتمع فنی تهران شعبه سید خندان) دوره های طراحی مد و لباس را بگذرانند.

برای اطلاع از سرفصل دوره طراحی لباس می توانید در قسمت آموزش عکاسی، گریم و طراحی لباس بر روی اسم دوره کلیک نمایید.

مقالات مرتبط با طراحی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *