آموزش نقشه‌برداری و تاسیسات

اتوکد Civil 3D نرم افزار مدل سازی سریع ساختمانی

autocad civil3d نرم افزار مدل سازی سریع ساختمانی

اتوکد Civil 3D یک نرم افزار طراحی ساختمانی است که از سوی شرکت Autodesk برای مدل سازی اطلاعاتی ساختمان (BIM) ارائه شده است. به کمک این نرم افزار، کاربران از جمله سرمایه گذاران و مهندسان مسئول مربوطه می توانند روند فعالیت پروژه را بهتر متوجه شده و به تغییرات پیش آمده سریعتر واکنش نشان دهند.
برای آشنایی بیشتر با دیگر نرم افزار مرتبط این شرکت در حوزه ساختمانی یعنی Autocad MEP، می توانید مقاله “کاربرد اتوکد MEP در طراحی تاسیساتی ساختمان” را ببینید.

زمانبندی و جزئیات دوره های آموزشی این نرم افزار و همچنین سایر نرم افزارهای مرتبط را می توانید از بخش آموزش نقشه کشی و تاسیسات ملاحظه فرمایید.

قابلیت های نرم افزار اتوکد Civil3D

قابلیت های نرم افزار Autocad Civil 3D

سرعت، ویژگی شاخص این نرم افزار می باشد که مهندسان و متخصصان نقشه کشی و تاسیسات را به گذراندن دوره آموزشی اتوکد Civil 3D راغب می کند. سرعت در کمال دقت، قابلیتی مطلوب از نظر کارفرمایان است که از مزیت قابل توجه این نسخه از نرم افزار Autocad و در نتیجه کسانی محسوب می شود که بر آن تسلط دارند

 • طراحی با اتوکد Civil 3D
  طراحی با نرم افزلر اتوکد Civil 3D شامل طراحی راهرو، اعمال فشار و جاذبه بر شبکه لوله کشی، درجه بندی، مدل سازی پل و همچنین مدل سازی ژئوتکنیک می شود که به راحتی و البته سرعت با این نرم افزار قابل اجراست.
 • آنالیز با اتوکد Civil 3D
  نرم افزار Autodesk Civil 3D امکان نقشه کشی پیشترفته و آنالیز و مدیریت زهکشی طوفان را به کمک مدل داینامیک و محاسبات زمین شناسی در اختیار کاربران پروژه های تاسیساتی قرار می دهد.
 • پیش نویس و مستندات اتوکد Civil 3D
  استاندارهای پیش نویسی، مستندات تاسیساتی و ارائه نقشه، جدول و گزارش از جمله قابلیت های این نرم افزار در حوزه پیش نویسی و عرضه مستندات است.
 • بررسی و نقشه کشی با اتوکد Civil 3D
  مدل سازی شالوده، ایجاد نقشه پایه و تطابق خروجی با واقعیت، از جمله امکاناتی است که Autodesk Civil 3D در این حوزه ارائه می دهد.

مقالات مرتبط با نقشه برداری و تاسیسات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *