دوره آموزشی تخصصی و کلاس اموزش نرم افزار اتوکد شهرسازی سه بعدی Autodesk AutoCAD Civil 3D، مجتمع فنی تهران نمایندگی سیدخندان

با توجه به گسترش روزافزون نرم افزارها و عمومیت استفاده کاربران از آنها ،بررسی خروجی های نرم افزار های جدید جهت قیاس با نرم افزار های موجود و تعیین میزان تفاوت نتایج حاصله با واقعیت و در نهایت نحوه شبیه سازی عملیات انجام گرفته از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

نرم افزار Civil 3D از محصولات جدید شرکت Autodesk می باشد. با توجه به امکانات موجود در این نرم افزار، می توان آنرا به عنوان یکی از کاملترین نرم افزارهای طراحی راه دانست. از جمله خصوصیات مهم این نرم افزار ،توانایی طراحی پویا و همچنین امکان طراحی مدل سه بعدی مولفه های راه می باشد .از دیگر مزایای این نرم افزار، افزایش راحتی کاربران( user friendly )، امکان لینک شدن به نرم افزار های دیگر (…,Land desktop, Autocad) و در نظر گرفتن پارامتر های دخیل در ایمنی مسیر می باشد.

نرم افزار Autodesk Civil 3D توسط جدیدترین زبانهای برنامه نویسی نوشته شده و تحت آخرین نسخه های سیستم عامل Windows اجرا می شود. طراحی این نرم افزار براساس ترکیبی از اصولی مبتنی بر استفاده از ابزارها و فرامین و خصیصه های توانمند و تامین راحتی کاربران (user friendly) بوده که موجب تسهیل در استفاده و یادگیری آن شده است.

روش کار این نرم افزار بر پایه سه اصل شبیه سازی و هماهنگی اجزا و سبک محوری می باشد. این اصول، هر کدام به نوبه خود، برتری قابل توجهی را به این نرم افزار در مقایسه با سایر نرم افزارها نسبت داده است.

 

مطمئناً اولین سؤالی که مطرح می گردد این است که امتیاز استفاده از این نرم افزار نسبت به نرم افزار های قدیمی تری همچون AutoCAD Land Development چیست. برای پاسخگویی به این سؤال از اعتراف شرکت Autodesk استفاده می نماییم. همان طور که می دانیم هر دو نرم افزار AutoCAD Land Development و Civil 3D AutoCAD محصول شرکت Autodesk می باشند. این شرکت مزایای Civil 3D نسبت به Land Development را به صورت زیر عنوان می کند[1] (در موارد زیر تنها به موارد مهم و چشمگیر اشاره شده است):

 • Dynamic Model-Based Design(طراحی بر اساس مدل پویا): طراحی صورت گرفته بر اساس Civil 3D دارای ارتباط منطقی و پویا است به طوریکه با تغییر در یک قسمت از ترسیم، موارد مربوط به عارضه ی تغییر یافته نیز همزمان تغییر یافته و اصلاح می گردند. برای مثال در صورت تغییر در خط پروژه ی مسیر، Civil 3D به صورت خودکار و پویا مدل طرح را تغییر داده و مدل کوریدور، منحنی میزان های سطح کوریدور، احجام خاکی، مقاطع طولی و عرضی و برچسب مربوط به این مقاطع را نیز تغییر می دهد. به عنوان مثالی دیگر فرض کنید طول مسیر تغییر یابد؛ در این صورت مقاطع طولی، مدل کوریدور و مقاطع عرضی ترسیم شده بر اساس تغییر صورت گرفته اصلاح می گردند. این قابلیت امکان صرفه جویی در وقت، انرژی، هزینه و همچنین در کاستن خطاهای احتمالی بسیار مفید واقع می گردد.
 • Better Control of Standards(کنترل بهینه ی الگوها و استانداردها): Civil 3D امکان معرفی یک سری از استانداردها به صورت یک تمپلیت را به ما می دهد. با استفاده از این قابلیت قادریم الگوهای اعمال شده بر روی یک طرح را برای دیگر ترسیمات استفاده نماییم. از این گونه ترسیمات با نام تمپلیت (با فرمت *.dwt) یاد می شود.
 • Cutting Edge Technology:طراحی شده بر اساس آخرین پیشرفت ها
 • Increase Design Alternatives:امکان دسترسی سریع به امکانات و ابزاها
 • Create Plan and Profile Sheets Faster:طراحی و تولید شیت ها، سریعتر و آسانتر صورت می گیرد.
 • Dynamically Link Designs with Production Drafting: وابستگی متقابل عوارض طرح
 • Data Compatibility:ترسیمات صورت گرفته با Civil 3D امکان ارتباط با انواع فرمت ها نظیر DWG، DGN، فرمت های سیستم اطلاعات جغرافیایی نظیر ARC/Info Coverage and Export ، Arc View Shape file و دیگر فرمت های چاپی نظیر DWF را دارد. قابلیت دیگر این نرم افزار در ارتباط با سیستم Google Earth و MapGuid، Map 3D، Topobase و فرمت های کاربردی نظیر SDF و همچنین LandXML است. در مورد ارتباط با سیستم های جمع آورد داده نیز می توان به ارتباط با سیستم های Leica، Trimble و Carlson اشاره نمود.
 • Visualization and Rendering Features:قابلیت تجسم و نمایش عوارض به صورت سه بعدی و ارائه ی عوارض.

به دلیل طراحی این نرم افزار بر اساس AutoCAD، نرم افزار Civil 3D برای کاربرانی که با محیط های اتوکدی سروکار داشته اند بسیار مطلوب بوده و امکان استفاده از ابزارهای متنوع AutoCAD در این نرم افزار مهیا شده است؛ بطوریکه مهندسین نقشه بردار، مهندسین عمران و افرادی که در امور طراحی اشتغال دارند در این نرم افزار کمبودی احساس نخواهند نمود. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که این نرم افزار قابلیت تفسیر و اجرای برنامه های نوشته شده با زبان(VB (Visual Basic و LISP Editor را دارا می باشد.

 

سرفصل دوره آموزش نرم افزار AutoCAD Civil 3D

اصول کلی مباحث مطرح شده در کلاس های مجتمع فنی تهران بر مبنای طراحی مسیر در پروژه های راهسازی می باشد البته با توجه به مباحث مشترک بین پروژه های عمرانی می توان از مهارت های بدست آمده در سایر پروژه ای عمرانی مانند ساختمان ، اجرای خط لوله ، طراحی شهرک و ... استفاده کرد.

سر فصل های ارائه شده در دوره های مجتمع فنی به شرح زیر می باشد.

 

 • معرفی نرم افزار و تنظیمات
 • کار با نقاط
 • -کار با سطوح
 • محاسبه احجام خاکی اولیه
 • -طراحی مسیر
 • مقاطع طولی و عرضی
 • طراحی خط پروژه
 • طراحی پروفیل تیپ
 • طراحی کوریدور
 • محاسبه احجام عملیات خاکی
 • تهیه مدل سه بعدی و انیمیشن از کوریدور
 • محاسبه منحنی بروکنر
 • محاسبه و اعمال دور
 • طراحی میدان
 • طراحی تقاطع
 • طراحی پروفیل های تیپ شرطی نوع اول
 • طروحی پروفیل های تیپ شرطی نوع دوم
 • طراحی تونل
 • طراحی گریدینگ یا اجسام شیب دار
 • محاسبه پارسل ها
 • -شیت بندی

پیش نیاز دوره آموزش نرم افزار AutoCAD Civil 3D

اتوکد دو بعدی

لیست ارائه های دوره نرم افزار AutoCAD Civil 3D

ردیف عنوان دوره روزهای تشکیل تاریخ شروع تعداد ساعت شهریه (ریال) توضیح پیش نیاز ثبت نام
1 نرم افزار AutoCAD Civil 3D جمعه 08:00 تا 13:00 00-11-29 30

14,500,000

ثبت نام

مقالات مرتبط با معماری

14 دیدگاه برای “دوره آموزش نرم افزار AutoCAD Civil 3D

 1. Avatar امیر مجد گفت:

  آیا مدارک صادر شده در این موسسه اعتبار بین المللی هم دارد؟

  1. کارشناس آموزش کارشناس آموزش گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   مدرک مجتمع فنی تهران مدرکی شناخته شده در بسیاری از کشور های خارجی می باشد و قابلیت ترجمه دارد با این حال این مدرک بین المللی نیست

 2. Avatar omid گفت:

  با سلام و احترام
  حدود 11 سال در پروژه های عمرانی مرتبط با نقشه برداری در حال فعالیت دارم و برای تکمیل مهارت نرم افزاری نیاز به این دوره دارم و آشنایی متوسط با نرم افزار Civil 3D دارم ولی گواهی دوره پیش نیاز رو ندارم،امکان شرکت در این دوره برای بنده وجد دارد یا خیر؟
  ممنونم

  1. کارشناس آموزش کارشناس آموزش گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   خیر نیازی به ارائه گواهی برای دوره های پیش نیاز نیست و فقط آشنایی خود شما کافیست و میتوانید در این دوره شرکت نمایید

 3. Avatar مهدیه گفت:

  حداکثر تاخیر برای شروع کلاسها چقده؟ اگه این تاریخ به حد نصاب نرسه کی تشکیل میشه؟

  1. کارشناس آموزش کارشناس آموزش گفت:

   سلام به شما دوست گرامی
   هر دوره ایی در سایت اعلام شده احتمال داره دو هفته تاخیر داشته باشه.

 4. Avatar فاطمه گفت:

  سلام
  برای شرکت در این دوره باید حتما مدرک اتوکد دو بعدی از مجتمع فنی تهران داشته باشیم؟

  1. کارشناس آموزش کارشناس آموزش گفت:

   باسلام خدمت شما دوست گرامی
   شما باید آشنایی به پیش نیاز ها داشته باشید و الزام نیست که این دوره رو در مجتمع فنی تهران گذرانده باشید.

 5. Avatar جعفر مجرد گفت:

  با سلام
  سوالی ک داشتم این است که مدت زمان برگزاری دوره چه مدت میباشد و ثبت نام دوره جدید از چ تاریخی میباشد؟ با تشکر

  1. کارشناس آموزش کارشناس آموزش گفت:

   سلام به شما دوست گرامی
   دوره نرم افزار AutoCAD Civil 3D یک دوره 30 ساعته است و طول دوره 6 هفته زمان می برد و گروه جدیدی که داریم برای جمعه ها ساعت 13-8 هست که از اواخر آبان شروع می گردد.

 6. Avatar ارزو گفت:

  سلام اگر کسی امکان حضور در کلاس رانداشته باشد برای شهرستان آیا کلاس آنلاین چه بصورت خصوصی یا عمومی از طریق اسکایپ یا واتساب امکان پذیر هست و هزینه کلاس به چه صورت هست ممنون
  کریمیان

  1. کارشناس آموزش کارشناس آموزش گفت:

   باسلام خدمت شما دوست گرامی
   در حال حاضر برای دوره AutoCAD Civil 3D امکان برگزاری دوره به صورت آنلاین نیست و به صورت حضوری برگزار می شود.

 7. Avatar آوا غفاری گفت:

  سلام
  راجع به این کلاس های سیویل تری دی می خواستم بگم دقیقا کی این کلاس ها شروع میشه ؟ اصلا تا حالا تشکیل شده ؟ همیشه تاریخش جا به جا میشه
  من خیلی برام مهمه که این کلاس هر چه زودتر شروع بشه پس اگه لطف کنید بزنید چند نفر نیاز هست تا ظرفیتش تکمیل بشه یا اگر من ثبت نام کنم چه تضمینی هست که این کلاس ها تشکیل بشه و بعد از چند وقت که ظرفیت تکمیل نشه پول من عودت داده می شه ؟

  1. Avatar قربانی گفت:

   با سلام
   دوره Autocad civil 3d به طور پیوسته در مجتمع فنی تهران برگزار گردیده است. این دوره یک دوره تخصصی با متقاضیان خاص خود می باشد وهمین امر علت تاخیر در شروع دوره می باشد. نزدیکترین تاریخ شروع دوره سیویل تری دی برای هفته اول مهرماه در مجتمع فنی تهران روزهای جمعه ساعت 8الی۱۳ می باشد. ظرفیت خالی برای شروع دوره 4نفر می باشد که با توجه به تاریخ شروع به احتمال قوی پر خواهد شد. انصراف از دوره ها دارای آیین نامه خاصی می باشد. اما در صورت لغو کلاس از سمت مجتمع فنی تهران مبلغ تمام و کمال طی 24ساعت خدمت دانشجویان عودت داده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *