مقالات عمران

سپ 2000 نرم افزار همه جانبه عمرانی

سپ 2000 نرم افزار همه جانبه عمرانی

نرم افزار سپ 2000 یک نرم افزار جامع و همه جانبه عمرانی است که برای اولین بار در حدود 30 سال پیش توسط شرکت CSI ارائه شد.
شرکت Computers and Structures, Inc. (CSI) یک شرکت تولیدکننده نرم افزارهای مهندسی می باشد که بیش از 40 سال قدمت دارد. برای آشنایی بیشتر با این شرکت و همچنین سایر نرم افزار عمرانی آن Etabs، پیشنهاد می کنیم مقاله “کنترل جامع بر پروژه های عمرانی با ETABS” را ببینید.

آموزش نرم افزار SAP2000 در زمره آموزش نرم افزارهای مهندسی عمران مجتمع فنی تهران نمایندگی سیدخندان دسته بندی شده است.

کاربرد SAP2000 در پروژه های عمرانی

سپ 2000 نرم افزاری گسترده و همه جانبه است که از طراحی اولیه تا پیش تولید هر گونه پروژه عمرانی از پروژه های کوچک گرفته تا بزرگ را به صورت 2 بعدی و 3 بعدی در بر می گیرد:

مدل سازی در سپ 2000

قالب های مدل سازی، رابط کاربری همه جانبه و کاربرپسند و قابلیت های گوناگون بصری این نرم افزار، امکان بی نظیری برای مدل سازی سریع و ساده پروژه های پیچیده اعم از پل گرفته تا زیرساخت حمل و نقل را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مدل سازی در sap2000

بارگذاری در سپ 2000

قالب های پیش ساخته و قدرتمند SAP2000 در سهولت و سرعت بخشیدن به پروسه بارگذاری پروژه های عمرانی نقش به سزایی دارد. از دیگر ویژگی های این نرم افزار در زمینه بارگذاری می توان به امکان ارتقا به لود نامحدود انواع نیروهایی نظیر باد و موج اشاره کرد.

آنالیز در سپ 2000

مجموعه ای از انواع آنالیزهای خلاقانه در ابن نرم افزار وجود دارد. کاربران هم می توانند از آنالیزهای پیش فرض SAP2000 استفاده کنند و هم برای آنالیزهای پیچیده تر غیرخطی و داینامیک به نسخه پیشترفته ارتقا دهند.
همه جانبه بودن ویژگی شاخص سپ 2000 است که امکان آنالیزهای گوناگون از ساده و خطی گرفته تا پیچیده، غیرخطی و داینامیک انواع مختلف پروژه های گوناگون را در اختیار کاربران قرار می دهد.

طراحی و پیش تولید در سپ 2000

مرحله طراحی سپ 2000 با مرحله آنالیز آن به هم مرتبط است. پیش از ارائه خروجی به کاربر امکان تطابق پروژه با استاندارهای عمرانی جهانی نظیر استاندارهای ساختاری امریکا و کانادا وجود دارد.
پس از گذر از این مرحله می توان خروجی های گوناگون بصری و کاربردی از پروژه گرفت. همچنین SAP2000 به طور خودکار گزارشاتی متشکل از تصویر و اطلاعات پروژه را ارائه می دهد. گزارشات پایانی را می توان با فرمت RTF یا HTML تحت وب دریافت کرد.

مقالات مرتبط با عمران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *