مقالات عمران

کنترل جامع بر پروژه های عمرانی با ETABS

کنترل جامع بر پروژه های عمرانی با ETABS

نرم افزار ETABS برای آنالیز جامع ساختمان به کار می رود و از جمله نرم افزارهای عمران است که حدود 40 سال پیش توسط شرکت CSI معرفی و تاکنون به همراه دیگر نرم افزار این شرکت یعنی SAFE مورد استفاده فعالان این حیطه قرار می گیرند.

علاوه بر ETABS و SAFE نرم افزارهای دیگری هم به تبحر در این رشته کمک می کنند که می توانید با مراجعه به بخش آموزش نرم افزار عمران از برنامه دوره های آموزشی آنها مطلع شوید.

کاربرد نرم افزار ETABS در مهندسی عمران

نرم افزار ETABS برای بررسی و آنالیز خطی، غیرخطی، استاتیک و داینامیک یک پروژه عمرانی به کار می رود.

از ابتدای طراحی مفهوم (concept) تا مراحل نهایی طراحی، ایتبس تمامی مراحل پروسه طراحی مهندسی را در برمیگیرد: به کار بردن توصیه های الهام بخش نرم افزار، روند ساخت مدلها را به طور چشم گیری آسانتر می کند.

همچنین طراح های CAD قابلیت تبدیل مستقیم به مدل های ETABS و یا تبدیل به قالب هایی دارد که این نرم افزار پشتیبانی می کند.

فرقی نمی کند یک مهندس عمران روی یک ساختمان کوچک کار کند و یا پروژه ای عظیم، امکانات و ابزارهایی که ایتبس در اختیار وی قرار می دهد یکسان است و سادگی را می توان شاخص ترین ویژگی این نرم افزار بیان کرد.

نرم افزار عمران ایتبس

درباره شرکت CSI تولیدکننده نرم افزار ایتبس

شرکت CSI یعنی Computer and Structure Inc در سال 1940 تاسیس و از آن زمان تاکنون به عنوان پیشگام در ارائه نرم افزارهای کاریردی در زمینه مهندسی عمران و زلزله شناخته می شود. نرم افزارهای این شرکت در ساخت پروژه های عمرانی بزرگی مانند برج Taipei 101 تایوان، مرکز تجارت جهانی One نیویورک، استادیوم آشیانه ای المپیک 2008 برلین و پل کابلی Centenario بر روی کانال پاناما به کار رفته است.

از نرم افزارهای شرکت CSI می توان به  SAP2000، CSiBridge، ETABS، SAFE و PERFORM-3D اشاره کرد.

دوره های آموزش نرم افزار ETABS به همراه نرم افزار SAFE در دو سطح مقدماتی و پیشرفته و همچنین آموزش نرم افزار SAP2000 در مجتمع فنی تهران نمایندگی سیدخندان برگزار می شود.

مقالات مرتبط با عمران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *