آموزش گرافیک

طراحی طلا و جواهرات با نرم افزار ماتریکس

طراحی طلا و جواهرات با نرم افزار ماتریکس

اکنون بسیاری از طراحان و جواهرسازان حرفه ای میتوانند با تکنیک های مدرن طراحی تا ساخت جواهرات را با محاسبات دقیق توسط نرم افزارهای طراحی انجام دهند. از جمله این نرم افزارها میتوان به ماتریکس Matrix اشاره کرد. نرم افزار ماتریکس با طراحی دقیق و حرفه ای در مقایسه با دیگر نرم افزارهای طراحی جواهر، دارای سرعت عمل بیشتری است و از آنجاییکه یکی از راههای کاهش هزینه ها، صرفه جویی در زمان است، نرم افزار Matrix گزینه بسیار مناسبی برای طراحان و جواهر سازان است.

ویژگیهای متمایز ماتریکس

از آنجاییکه نرم افزار Matrix  قابلیت طراحی انواع قطعات ظریف با جزئیات دقیق و پیچیده را دارد، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

از جمله قابلیت های نرم افزار ماتریکس میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طراحی به کمک نرم افزار ماتریکس به کارفرما یا مشتری این اختیار را می‌دهد تا مدل طلا و یا جواهر خود را قبل از ساخت مشاهده کند و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال کند. همچنین امکان ارائه انیمیشن از طلا و جواهر طراحی شده قبل از ساخت وجود دارد.
  • در ماتریکس طرحهای جواهرات، فرم های انگشتر و زنجیرهای کار شده به صورت پیش فرض با امکان ویرایش وجود دارد.
  • با نرم افزار ماتریکس، کاربر این امکان را دارد که انواع سنگهای زینتی را همراه با تغییرات اندازه آنها بر روی سطوح جواهرات طراحی کند.
    طراحی انگشتر در نرم افزار ماتریکس

    طراحی انگشتر در نرم افزار ماتریکس

  • در نرم افزار Matrix گزینه ای جهت چیدن برلیان، نقوش برجسته و حتی تراشه ها بر روی سطوح فلزی وجود دارد.
  • در این نرم افزار دستورات ترکیبی ساده تعبیه شده که کاربر میتواند طرح دلخواه خود را با زاویه های متفاوت تنظیم کرده و اجرایی کند.
  • تغییرات سایز، ویرایش رنگ، کنترل کیفیت ساخت، تخمین وزن و چیدمان انواع سنگها در سطوح با زوایای متفاوت از دیگر ویژگیهای نرم افزار ماتریکس بشمار می رود.

طراحی طلا و جواهر به عنوان یک شغل

جدای از اینکه طراحی طلا و جواهرات زینتی یک هنر محسوب میشود، میتوان بعنوان یک شغل پردرآمد نیز به آن نگاه کرد.

برای موفقیت در این شغل ابتدا محاسبه دقیق از طراحی و تخمین برخی هزینه ها از جمله صرف زمان کوتاهتر، نیاز است که نرم افزار حرفه ای ماتریکس به خوبی از عهده این مهم بر می آید.

نکته مهم و قابل توجه این است که صرف زمان کم تر در طراحی طلا و جواهرات برابر با سودآوری بیشتر می باشد.
تنوع در طرح ها، نوآوری و خلاقیت یکی از پیش زمینه ها و ملزومات در طراحی طلا و جواهر به شمار می رود که سبب جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود آوری در این زمینه می گردد.

در این راستا شما می توانید در مرکز آموزشی مجتمع فنی تهران جهت گسترش هنر جواهرسازی به شیوه مدرن آموزشهای لازم را برای ورود به این حرفه کسب نمایید.

برای مشاهده سرفصل های دوره مدلسازی طلا و جواهر با نرم افزار ماتریکس می توانید در قسمت آموزش گرافیک بر روی اسم دوره کلیک نمایید.

مقالات مرتبط با گرافیک و طراحی لباس و کافی شاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *