مقالات نرم‌ افزارهای صنایع

تفاوت نرم افزار Primavera P6 با Ms-Project

تفاوت نرم افزار Primavera P6 با Ms-Project

نرم افزارهای Oracle Primavera و MsProject هر دو نرم افزارهایی هستند که در دسته نرم افزارهای مهندسی صنایع دسته بندی می شوند ولی در کل برای کنترل و مدیریت کلیه پروژه ها به کار می روند.

هدف از بیان تفاوت های دو نرم افزار پریماورا و ام اس پروجکت، نشان دادن برتری یکی بر دیگری نیست. هدف بیان ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد و قابل توجه هر یک از آنهاست تا مخاطب بتواند با شناخت این مهم با هوشیاری بیشتری نسبت به استفاده و یا یادگیری هریک از این دو نرم افزار اقدام نماید.

در نظر داشته باشید برای آشنایی با نرم افزارهای صنایع که در مجتمع فنی تهران نمایندگی سیدخندان آموزش داده می شود، می توانید به بخش آموزش دوره های مهندسی صنایع مراجعه فرمایید.

قابلیت های متفاوت پریماورا و ام اس پروجکت

قابلیت های متفاوت Primavera P6 و Ms Project

با توجه به اینکه نرم افزارهای Primavera P6 و MsProject هر دو به منظور مدیریت جامع پروژه های عظیم طراحی شده اند ولی در واقع پریماورا قابلیت کنترل پروژه های عظیم را دارد و ام اس پروچکت برای مدیریت پروژه های کوچکتر به کار می رود.

برای آشنایی با قابلیت های نرم افزار ام اس پروجکت، می توانید مقاله “مدیریت آسان پروژه با Ms Project” را ملاحظه فرمایید.

MSP امکان ایجاد تنها 11 عدد Baseline را برای یک پروژه واحد به کاربر می دهد. این در حالی است که این مقدار برای Primavera نامحدود است.

پلت فرم چند کاربره از ویژگی های هر دو نرم افزار می باشد ولی در نرم افزار پریماورا چندین کاربر به صورت همزمان می توانند روی یک پروژه واحد کار کنند در حالی که ام اس پروجکت پروژه را در هنگامی که یک کاربر در حال ویرایش و یا افزودن اطلاعات است، بر روی سایر کاربران مجاز قفل می کند.

از دیگر قابلیت های پریماورا در این زمینه، امکان تعریف سقف مجاز دسترسی هر کاربر در یک پروژه است.

برای آشنایی با سایر ویژگی های این نرم افزار پیشنهاد می کنیم مقاله “کنترل پروژه با نرم افزار Primavera” را ببینید.

ایجاد تقویم سفارشی بر اساس منابع و پروژه، خصوصیتی است که هر دو نرم افزار دارند ولی امکان ثبت دستاوردها و وقایع روزانه در تقویم  Microsoft Ms-Project قابلیتی است که تنها به صورت دستی در Oracle Primavera P6 امکان پذیر می باشد.

قابلیت پیش بینی ریسک های احتمالی پروژه، تبدیل مستقیم اطلاعات پروژه به HTML به منظور اشتراک گذاری در وب و همچنین های لایت کارهایی که حداکثر تا یک ماه آینده باید انجام پذیرد به رنگ زرد، از جمله مواردی است که در پلت فرم پریماورا به صورت پیش فرض موجود و برخی در صورت ارتقای نرم افزار ام اس پروجکت در این نرم افزار قابل اجراست.

تفاوت های جزیی زیادی بین این دو نرم افزار مهندسی وجود دارد ولی در کل انتخاب نرم افزار مطلوب بیش از همه به نیازهای سازمانی و نوع پروژه ای بستگی دارد که روی آن کار می کنید.

آموزش نرم افزارهای مدیریت پروژه

دوره آموزشی نرم افزار Primavera P6 و دوره آموزشی نرم افزار Ms Project در مجتمع فنی تهران نمایندگی سیدخندان برگزار می گردد.

مقالات مرتبط با صنایع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *