مقالات شبکه و سخت افزار

دوره سیسکو یا دوره مایکروسافت؟

مقایسه سیسکو با مایکروسافت

برای افرادی که تمایل دارند در زمینه شبکه آموزش ببینند و برای شغل آینده شان “شبکه” را انتخاب کنند، این مقاله می تواند مفید باشد. برای شروع دوره های مایکروسافت و سیسکو می بایست ابتدا دوره +Network که دوره مقدمات شبکه نیز می باشد را سپری کنند و بعد از این دوره می توانند هدف خود را انتخاب کنند.

Cisco یا Microsoft

در حال حاضر در شرکت ها و سازمان های ایران به دلیل ارزان تر بودن تجهیزات مایکروسافت نسبت به سیسکو، ترجیح به استفاده از تجهیزات و دستگاه های مایکروسافتی است، ولی شرکت هایی هم هستند که موضوع هزینه برایشان مهم نبوده و امنیت و سطح فعالیت و زیرساخت شبکه گسترده ای دارند، از دستگاه های سیسکو استفاده می کنند.
توصیه ما برای داوطلبان دوره های آموزش شبکه و سخت افزار، ابتدا گذراندن دوره های Microsoft و سپس شرکت در دوره های Cisco است تا درک مفاهیم و مطالب نیز تا حدود 50% برایشان راحت تر شود و علاوه بر تسلط بر مایکروسافت، در زمینه سیسکو هم نیز بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

استفاده از تجهیزات Cisco و Microsoft

در خصوص استفاده از تجیهیزات نیز باید چند مورد را در نظر گرفت: هزینه، کیفیت، پشتیبانی و از همه مهمتر نیاز آن شرکت هست، بصورت عمومی برای شرکت های کوچک دستگاه های مایکروسافت مناسب و کم هزینه هستند ولی باید این موضوع را در نظر گرفت که در برخی از موارد باتوجه به اینکه قیمت تجهیزات سیسکو بالا می باشد ولی بازخورد بهتر و مناسب تری نسبت به سایر تجهیزات دارد و از مشکل های احتمالی نظیر قطع شدن، نوسان، از کار افتادن و مطمئن بودن کارکرد نیز پیشگیری می کند.

می توان نتیجه گرفت که دوره مایکروسافت یا سیسکو هیچ ترجیح خاص و یا ضعف و قوتی نسبت به هم ندارند و تنها عامل انتخاب، بازار نیاز آنهاست، لذا بهترین حالت در این بین یادگیری هردو دوره است چراکه در این صورت شرایط اشتغال یا پیشنهاد پروژه بسیار زیاد خواهد بود و شخص قدرت اجرایی کامل خواهد داشت. و البته یکی از مزایای شرکت در دوره +Network تشخیص مسیر مناسبتر و سریعتر در زمینه علوم شبکه می باشد.

مقالات مرتبط با شبکه و سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *