آموزش گرافیک

In Design در دنیای امروز

ایندیزاین در دنیای امروز

نرم افزار Adobe In Design نوعی نرم افزار کامپیوتری است که در حوزه ی نشر رومیزی، صنعت چاپ و صفحه آرایی و … به طور مشخص خود را نشان داده است. این نرم افزار رقیب بسیار قابلی برای نرم افزار ورد Word محسوب میشود. به عبارت دقیق تر نرم افزار Word بیشتر در زمینه تایپ متون کاربرد دارد و در زمینه صفحه بندی و چیدمان متن چندان قدرتمند نخواهد بود.

قابلیت های بارز نرم افزار In Design

وقتی بخواهیم صفحه بندی یک مجله یا کتابی را انجام دهیم که حاوی تصاویر، نمودارها و جداول زیادی در بین نوشته هایش است، در استفاده از نرم افزار Word به محدودیتهایی برخورد میکنیم. در حقیقت نرم افزار ورد در این زمینه ضعیف عمل میکند. به عبارت دقیقتر نرم افزار Word بیشتر در زمینه تایپ متون به صورت ساده کاربرد دارد.

 

ایندیزاین یا ورد

نرم افزار ایندیزاین در مقایسه با ورد برای چاپ کتابها با محتوای عکس و نمودار مناسب تر است.

 • این نرم افزار مناسب برای شیت بندی به خصوص در ابعاد بزرگ می باشد.
 • دارا بودن امکانات نرم افزار هایی از قبیل: پیج میکر، کوارک، ایلوستریتور، پاراگراف بندی، تنظیم حروف، ایجاد سبک حروف (typographic styles)
 • قابلیت ذخیره خودکار کلیه تغییرات
 • سرعت بالای انجام دستورات
 • امکان تولید و نشر دیجیتال با ایجاد خروجی دیجیتال به صورت فایل های swf و pdf جهت اجرا در رسانه های مختلف و تولید کتاب های دیجیتال جذاب.
 • اضافه کردن خودکار اطلاعات تصویر
 • در In Design فونتهای مختلف با هر سایزی میتوان نصب کرد و همینطور از زبان فارسی پشتیبانی میکند.
 • سهولت خودکارسازی کارها در این نرم افزار
 • قابلیت ایجاد قالب و متن چند ستونه
 • قابلیت استخراج خودکار اطلاعات از فرمت های متنوع
 • ترکیب چند صفحه با سایزهای مختلف در یک سند

کاربرد های نرم افزار ایندیزاین (Adobe In Design CC) :

یکی از بیشترین کاربردهای نرم افزار  ایندیزاین در تهیه کتاب، سررسید، روزنامه، بروشورهای تبلیغاتی و مجله است. برای ایجاد رزومه و یا پرتفوی نیز میتوان از ایندیزاین استفاده کرد.

وقتی بخواهیم صفحه بندی یک مجله یا کتابی را انجام دهیم که حاوی تصاویر، نمودارها و جداول زیادی در بین نوشته هایش است، و یا به عنوان موردی دیگر؛ در صنعت چاپ نمیتوان به طور گسترده از word بهره گرفت. در این موارد به ناچار به دنبال جایگزین مناسبی برای نرم افزار ورد میگردیم.

برای این منظور نرم افزارهای زیادی وجود دارد. اما تعداد نرم افزارهایی که اختصاصاً برای این هدف طراحی شده باشند انگشت شمارند که از قدرتمندترین آنها نرم افزار Quark Express و نرم افزار Adobe In Design را می توان نام برد. مثلا در چاپ؛ با ایجاد فایلهای PDF و html به عنوان فایل خروجی، کاربر به سهولت میتواند مراحل چاپ را در زمان کمتری انجام دهد. البته این نکته قابل ذکر است که فایلهای این دو نرم افزار ورد و ایندیزاین به سهولت قابلیت تبدیل به هم را دارند.

مجتمع فنی تهران دوره نرم افزار ایندیزاین (Adobe In Design CC) را توسط اساتید بسیار مجرب و متخصص بصورت تخصصی و جامع برگزار می نماید.

برای مشاهده سرفصل های دوره نرم افزار ایندیزاین می توانید در قسمت آموزش گرافیک بر روی اسم دوره کلیک نمایید.

مقالات مرتبط با گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *