مقالات گرافیک

پوستر امروز

طراحی پوستر

پوستر دیزاین :

وسیله ای برای ارسال پیام های بصری در ابعاد بزرگ است و تقریبا همه ما با آن آشنا هستیم، پوستر پیامی سریع و قابل درک را در قالب تصویر و تایپ ارسال میکند.

پوستر دیزاین برای یک گرافیست نقطه اوج و نهایت پتانسیل کاریست زیرا که در طراحی آن طراح تمامی چالش های موجود در ساخت یک معرفی نامه بصری جذاب و قدرتمند را به عهده میگیرد. یک پوستر شامل دو بخش کلی میباشد: “متن و تصویر” که بعضا متن و یا تایپوگرافی برای رساندن مفهوم کفایت کرده و به تنهایی پایه های یک پوستر را میسازد پوستر به دور از توضیحات اضافه و حاشیه است و تنها به متن و معرفی سریع میپردازد از این رو طراحی خلاقانه و جذابیت بصری همیشه از ارکان یک پوستر قدرتمند است. بیشتر به اجزای پوستر میپردازیم استفاده از تایپوگرافی در پوستر دیزاین متداول است. اما هنگامی که صحبت از درگیری متن و تصویر در میان باشد نمونه های به شدت محدودی برای یاد آوری قدرت یک گرافیست به میان می آید. قالب پوستر ها، در صورت داشتن ایده قوی و اجرای مناسب در بخش نهایی  که ایجاد ارتباط بصری بین تصویر و متن است دچار مشکلات جدی و غیر قابل انکاری هستند. این ناهماهنگی از دیر باز باعث تولید پوسترهای نامربوط و نا متقارن بوده است.

ویژگی های یک پوستر خوب

تایپوگرافی : ایجاد هرگونه تغییر با معنا و فکر شده در فونت تایپوگرافی است.

هنگامی که پوستر ما صرفا از کلمات تشکیل شده باشد نقش این تغییرات مشخص تر میباشد

تایپوگرافی مرتبط با تصویر و تغییرات موزون با موضوع از ویژگی های یک پوستر حرفه ای است.

گرید بندی : شاید تعجب کنید اما ایجاد خطوط راهنما از خط برش تا تعیین محدوده متن و تصویر

از مهم ترین بخش های طراحی و اجرای یک پوستر است.  استاندارد های خاص و دقیقی از نقاشی به گرافیک آمده است. تناسبات تصویر اصول و بن مایه زیبایی و گویایی یک پوستر درست و دقیق میباشند که همه و همه با گرید بندی های قبل از اجرای کار ساخته میشوند.
نمونه پوستر

داستان : پوستر یک راوی بصری است و تمام هدف آن ارسال یک پیام است. ایجاد داستانی قابل درک کمک شایانی به خاص بودن و خلاقانه بودن پوستر میکند.

تصویر : میتواند از یک عکس ساده تا یک نقاشی کامل را شامل شود اما در نهایت مهم ترین مساله در این باره همخوانی و ایجاد ارتباط بصری است.

چطور پوستر دیزاینر بشویم ؟

مطالعه مداوم دیگر کارها و شناخت سبک های پوستر دیزاین تمام چیزیست که نیاز دارید . پیدا کردن ایده های خلاقانه و اجرای اصولی و درست با مطالعه کتاب های مرتبط و تمرین مداوم به دست میاید.

مقالات مرتبط با گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *