مقالات وب و برنامه نویسی‎

گوگل ادوردز و مزایای آن

گوگل ادوردز و مزایای آن

اگر بخواهید در دنیای امروز و با وجود تنوع بسیار در محصولات موفق باشید. باید بدانید بدون تبلیغات این امر ممکن نخواهد بود. شما بدون تبلیغات محصولات و یا حتی خدمات خود موفق نخواهید شد. یکی از مهمترین تبلیغات، تبلیغات در موتورهای جستجو همچون گوگل است که با نام گوکل ادوردز شناخته می شود. گوگل ادوردز تمام یک تبلیغ خوب را داراست. گوگل ادوردز با داشتن ببیندگان زیاد خود مکانی مناسب برای دیده شدن محصولات و خدمات شما می تواند باشد.

تبلیغات در گوگل

تبلیغات زمانی می تواند مفید و همراه با نتیجه باشد که به درستی انجام بگیرید. از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی رخ داده و همه چیز شکل جدید و نوینی به خود گرفته است. تبلیغات نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. یکی از به روزترین تبلیغات با نام  SEM یا تبلیغات در موتورهای جستجو شناحته می شود. موتورهای جستجویی مانند یاهو، bing. اما بیشترین توجه ما و بازاریابان متوجه موتور جستجوی گوگل و گوگل ادوردز می باشد.

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات از طریق گوگل ادوردز بسیار هدفمند می باشد.

شرکت گوگل درآمد بسیاری از تبلیغات به خود اختصاص داده است. گوگل ادوردز یک سیستم تبلیغاتی گوگل است که به صورت آنلاین تبلیغات را انجام میدهد. گوکل ادوردز به این گونه عمل می کند که شخص تبلیغ کننده کلمات کلیدی خود را در قالب متن کوتاهی می نویسد. در نتیجه گوکل ادوردز تبلیغ شما را به صورت متن کوتاه شما و  لینک URL نمایش می دهد. در کنار تبلیغ کلمه AD نمایش داده می شود تا جستجوگران بدانند این لینک در نتیجه سرچ های گوگل نیست بلکه تبلیغ در گوگل است. جالب است بدانید با هر کلیکی روی این لینک انجام می شود شرکت گوگل مبلغی را از حساب کاربری شخص تبلیغ کننده کم می کند در نتیجه Google Adwords بسیار مقرون به صرفه می باشد.

ویژگی های گوگل ادوردز

  • سایت شما در اولین صفحه از گوگل و در بالا قرار می گیرید. بدون آنکه روی سئو آن کار کرده باشید.
  • مقرون به صرفه بودن: شما تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که بر روی سایت شما کلیک شود.
  • لینک تبلیغاتی شما به سرعت و بدون نیاز به اینکه شما در لیست انتظار بمانید در صفحه اول گوگل نمایش داده خواهد شد.
  • آگهی تبلیغاتی شما نه تنها در گوگل بلکه در تمام سایت های تبلیغاتی که با گوگل در ارتباط هستند نمایش داده خواهد شد.
  • اگر شما یک کاربر ایرانی و تبلیغ شما مختص ایرانیان باشد شما می توانید تبلیغات خود را در صفحه فارسی گوگل نمایش دهید.
  • بسیار جالب است بدانید که شما قادر هستید سقف هزینه، کشور مورد تبلیغ، ساعات تبلیغ و زبانهای را که توسط آنها تبلیغ صورت گیرد را مشخص نمایید.
  • جهت دار بودن تبلیغات، زیرا این آگهی ها تنها برای کسانی که به دنبال خدمات و کالای موردنظر هستند به نمایش گذاشته می شود.
  • هزینه ایی که بابت هر کلیک از حساب کاربری شما کسر می گردد توسط شما قادر به تنظیم است.

گوگل ادوردز و سئو

در واقع می توان گفت گوگل ادوردز رقیبی برای سئو Seo می باشد. در واقع سئو یعنی بهبود رتبه بندی سایت شما در جستجو های گوگل. سئو Seo یک کار بلند مدت است و نتیجه آن احتیاج به صرف وقت بیشتری دارد. شما به منظور کسب عملکرد بهتر در افزایش رنکینگ سایت خود مجبور هستید روی کلمات کلیدی بسیار محدودی کار کنید. اما برخلاف سئو گوگل ادوردز بسیار سریع می باشد شما با ثبت تبلغ خود آن را در صفحه اول گوگل و در بالاترین رتبه ملاحظه خواهید کرد. کلمات کلیدی که روی آنها جهت تبلیغ کار می شود گسترده تر از سئو بوده و در نهایت نتایج نیز سریع تر حاصل می گردد. اما باید به این نکته اشاره نمود که سئو و گوگل ادوردز مکمل و تکمیل کننده ی یکدیگر هستند و تسلط و دانستن هر دوی آنها عملکرد بسیار بسیار بهتری را متوجه شما خواهد نمود.

آموزش دوره بهینه سازی سایت SEO به صورت کامل و جامع در مجتمع فنی تهران خدمت علاقه مندان ارائه می شود.

شما می توانید برای ملاحظه سرفصل دوره seo در قسمت آموزش وب و برنامه نویسی مجتمع فنی تهران بر روی اسم دوره کلیک نمایید.

مقالات مرتبط با وب و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *